Ako vytvoriť severský štýl bývania u vás

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako vytvoriť severský štýl bývania u vás

Severský dizajn, ako už názov napovedá, vznikol na severe Európy. Štýl čerpá veľkú inšpiráciu z prírody a je známy naturálnymi farbami a materiálmi. Je pomerne praktický, má funkčnosť a estetiku, vďaka čomu je ideálny pre každý dom či byt. Mnohí tento dizajn označujú ako nadčasový.

Odolnosť, dizajn, funkčnosť, harmónia a spoľahlivosť. Vitajte v škandinávskom štýle bývania, ktoré sa nachádza po celom svete a ponúka dokonalú kombináciu prvkov dreva, dizajnérskych kúskov a minimalizmu.

Tu nájdete pár zásad, ako dostať tento štýl do vášho domova.

1. Jednoduchosť

V škandinávskych interiéroch je kladený dôraz na čisté línie a vyváženosť medzi praktickou a estetickou stránkou. Preplnenosť a hromadenie predmetov nemá u severanov miesto. Riadi sa heslom: " menej je viac ".

 

 

2. Veľkosť nie je problém

Je pomerne jednoduché vytvoriť severský štýl vo vašom domove, bez ohľadu na jeho dispozíciu alebo veľkosť. Vzhľadom k tomu, že jeho vlastnosti hraničia s minimalizmom, je ľahké vytvoriť si skutočný domov aj na malej ploche. Existuje niekoľko variantov škandinávskeho štýlu, ktoré môžete začleniť do svojho bývania. Je na Vás, pre ktorý sa rozhodnete.

 

3. Obaliť interiér do dreva

 Čisté línie by mali byť viditeľné v celej miestnosti alebo dome, pretože sú základnými prvkami skutočného škandinávskeho dizajnu. Najlepšie sa to dosahuje s materiálmi, ako je drevo. Drevo ako prírodný prvok dokonale zapadá do tohto typu bývania, nakoľko prírodné vzory sú zvyčajne veľmi symetrické a príťažlivé.


 

 

4. Doplniť interiér o nábytok

 V závislosti od štýlu, ktorý ste si zvolili pre steny a podlahy, sa výber nábytku bude líšiť. Je možné kombinovať prvky šesťdesiatych rokov ako aj modernejšie kusy, ktoré oživíte výraznou farbou, alebo jednoducho necháte vyniknúť bielu farbu a čisté línie. Všetky kusy nábytku majú jednu spoločnú vec: funkčnosť. Pre zbytočnosti tu nie je miesto.


 

 

5.  Doplnky

 Medzi obľúbené doplnky patria dizajnové dekoračné predmety z dreva, betónu, keramiky či rodinné fotografie. Môžete zakomponovať aj kovové alebo sklenené prvky, vďaka čomu bude priestor pôsobiť ľahšie a vzdušnejšie. Vhodným umiestnením pre dekorácie nemusí byť len klasická obývacia stena, ale aj komoda, prípadne zaujímavá dizajnérska polica.

Nie je ničím výnimočným, keď v škandinávsky zariadenej domácnosti natrafíte na prútený kôš alebo drevené obklady stien. Aj čoraz vyhľadávanejšie rustikálne prvky škandinávsky štýl ešte viac zvýraznia. Nezabúdajte pritom na spätosť s prírodou. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia