Ako spojiť tradičné a moderné štýly nábytku v domácnosti

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako spojiť tradičné a moderné štýly nábytku v domácnosti

Vytvorte si domov vo svojom vlastnom štýle. Máte doma kúsok nábytku, ktorého sa nechcete vzdať, lebo sa k nemu viaže príbeh, spomienka, týkajúca sa vás? Tak prečo ho nezačleniť do svojho bývania a vytvoriť tak jedinečné miesto obklopené tradíciou. Prípadne máte domácnosť zariadenú, len ju chcete oživiť niečím novým a vdýchnuť jej nový rozmer?

 

Spojením tradičného a moderného štýlu nábytku, môžete vytvoriť jedinečné miesto. Avšak kombinácia moderného nábytku s tradičným môže viesť ku chaosu, keď jej nepredchádza dôsledná príprava. Na zjednodušenie procesu realizácie existuje pár zásad, ktoré môžu uľahčiť spojenie dvoch odlišných štýlov.

 

Moderné verzus tradičné

Ak chcete vytvoriť naozajstnú rovnováhu, je potrebné rozhodnúť sa, či chcete, aby priestor bol primárne tradičný alebo primárne moderný.

Je dôležité ponechať jeden štýl, pretože nechcete vytvoriť miesto, kde všetko bojuje za rovnakú pozornosť.

Určením priorít môžeme získať tradičné miesto so súčasnými prvkami, alebo naopak moderný priestor so starožitným akcentmi.

 

 

Čo vás oslovilo a prečo?

Keď ste sa rozhodli pre štýl, je čas zamerať sa na atribúty nábytku. Zaujal vás skôr pre svoj tvar a línie, alebo ho obdivujete pre jeho farebnosť a textúru? Neexistuje žiadna záporná odpoveď, nakoľko hľadáte niečo, čo vás vystihuje a pomôže vám v domácnosti vytvoriť priestor podľa vašich predstáv. Obzeráte sa po elegantných líniách alebo po bohatej štruktúre? Je pre vás farba rozhodujúca?

Po zodpovedaní týchto otázok stačí už len hľadať kusy nábytku, ktoré sa vám budú páčiť.

 

 

Harmónia alebo kontrast

Po tom, ako ste si urobili prehľad toho, čo sa vám páči, je čas vyriešiť ďalšiu dôležitú otázku:

Aký bude vzhľad, harmonický či skôr obohatený o kontrastné prvky?

Ak ste sa rozhodli pre pokojný vzhľad, bez výrazných prvkov, vyberajte kúsky nábytku, ktoré sú si podobné, alebo sa kombinujú v určitých príbuzných odtieňoch. Naopak ak chcete vytvoriť kontrast a vzrušenie, kľudne kombinujte rôzne farby s rôznymi druhmi materiálu.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia